Project Primavera Resort
ul. Kłodzka 30
57-540 Lądek-Zdrój
Oferta Premium: Metrohouse

President: +48 605 546 352
Manager: +48 603 366 568
Office: +48 74 813 59 95
kontakt@primaveraresort.pl

Komfortowe apartamenty

w kurorcie Lądek-Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Zdrój

Lądek Zdrój, uzdrowisko z wodami geotermalnymi, zabiegami leczniczymi i medycyną naturalna, od 800 lat leczy i uzdrawia kuracjuszy tam z kraju jak i zza kontyentu – bywali tu prezydent USA Quincy Jones oraz cesarze i carowie europejscy – Napoleon Bonaparte i Aleksander I, potwierdzając w historycznych listach wymienianych między sobą już na przełomie XVII i XIX wieku rewalacyjne właściwości lecznice miejscowych wód. Dzięki termalnym odwiertom z ujęciami ciepłej wody, bijącymi cały rok źródlanym ujęciom pitnym o właściwościach medycznych i regeneracyjnych, przywracających wraz z unikatowym miejscowym klimatem powietrza i flory – fauny, życie, uzdrowisko potwierdziło swój status przyjęciem wiosną br. we Francji do klubu – grona najlepszych i najstarszych uzdrowisk europejskich.

Lądek Zdrój należy do Europejskiego Stowarzyszenia Historycznych Miast Termalnych, co potwierdza jego prestiż na arenie międzynarodowej.

Rewolucja geotermalna

Siła natury z Lądka Zdrój

Rewolucja geotermalna ostatniego roku to odnowienie, dzięki działaniom włodarzy uzdrowiska statusu miasta jako uzdrowiska o kilkuset letniej tradycji. Inwestycja wstępna na ponad 15 mln złotych – zakończona sukcesem wiosną br. z opcją potencjału wykorzystania nowych ujęć ciepłych wód na kąpiele, budowę plantacji zdrowej żywności i cytrusów oraz ogrzania regionalnego.

 

Lecznicze wody źródlane

Lądek to także tradycja, tradycja 800 lat wod leczniczych pozyskiwanych z odwiertów skalnych, wód dostępnych dla wszystkich kuracjuszy i gości uzdrowiska, z ujęciami w parkach i na szlakach turystycznych oraz wykorzystywanych w zabiegach regeneracyjnych i kąpielach.

 

Odnowa biologiczna ducha i ciała

Lądek to bogata baza zabiegowa, lecznicza i rehabilitacyjna o potencjale francuskich i włoskich miejscowości uzdrowiskowych , z zabiegami i masażami na europejskim poziomie, kuchnią regionalną, życiem kulturalnym i imprezami turystyki plenerowej. To ośrodek ściśle związany z okoliczną turystyką górską, a także wielowiekową tradycją religijną i chrześcijańską.

 

Klimat inwestycyjny

Poznaj atrakcje regionu

Lądek Zdrój – setki lat bijących źródeł wód leczniczych dostępnych gratis gościom uzdrowiska w mieście jak i w leśnych duktach, wody geotermalne i kąpiele regeneracyjne.

Ekologiczne szlagi przejazdowe – specjalnie wytyczone poprzez leśne okolice z ukierunkowaniem do okolicznych stoków narciarskich i do miejscowych atrakcji turystycznych – stawów z pstrągami, kilkudziesięcioletniego Arboretum z unikatową florą i fauną śródziemnomorską, leśnymi źródełkami, kapliczek o setkach lat tradycji.

Geotermia a wiec i życie w klimatach zdrowych, czystych dla organizmu – wędrówki piesze, rowerowe tradycyjne i elektryczne, samochody elektryczne, wypady w plener i na grilla, z własnym kierowca i w pakiecie inwestycyjnym.

Atrakcje w okolicy